Vieta

„BelMonto Loftai“ yra plėtojami Užupyje, kitoje pusėje Belmonto parko. Ši teritorija yra  įtraukta į Vilniaus miesto strateginius plėtros planus, pagal kuriuos čia planuojama sukurti „Architektūros parką“. Projektas plėtojamas Užupio, Senamiesčio ir Belmonto parko sankirtoje.

„Architektūros parkas“ yra laikomas vienu ambicingiausių pastarojo meto projektų, kurį įgyvendinus, nuo Užupio iki Belmonto miško besidriekiantys Vilnios krantai netolimoje ateityje taps išskirtiniu sostinės kvartalu, pastatytu darnios plėtros principais ir išreiškiančiu aukštųjų technologijų ir pažangių socialinių idėjų sąjungą. Inicijuoti tarp Vilniaus senamiesčio ir Pavilnių parko plytinčios apie 78 ha teritorijos pertvarkymo projektą paskatino ryškus kontrastas tarp vietovės turtingos architektūrinės aplinkos ir jos dabartinio sunykimo: ši sostinės dalis yra įsikūrusi ypač patrauklioje istorinėje ir gamtinėje aplinkoje, į kurią anksčiau harmoningai įsiliejo čia buvę pastatai, atspindėję įvairių istorinių laikotarpių urbanistinį stilių

Pagrindinis „BelMonto Loftų“ pastato fasadas yra Kaukysos gatvės akligatvyje, kuriame nėra intensyvaus automobilių eismo, o kita pastato pusė orientuota į Belmonto mišką bei Vilnelės upę.

Iš čia lengvai ir greitai pasiekiamos visos stilingos Senamiesčio ar Užupio parduotuvės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo bei laisvalaikio vietos. Per kelis šimtus metrų – Belmonto parkas, unikalus dėl Vilnelės ošimo, miško grožio bei idealiai tinkantis pasivaikščiojimams ar aktyviam sportui. Unikali ir labai perspektyvi projekto lokacija garantuoja puikų susisiekimą su visais Vilniaus rajonais tiek viešuoju, tiek privačiu transportu ar dviračiu.

„BelMonto Loftų“ projekto įgyvendinimas įneš reikšmingą žingsnį į miesto raidą, padėsiančią atverti natūralios gamtos kampelį rytinėje sostinės dalyje, iki tol primirštą dėl sovietmečio gamyklų palikimo. Per artimiausius kelerius metus, „Achitektūros parko“ dėka, ši teritorija pasikeis neatpažįstamai ir vaizdingas Vilnios upės šlaitas vėl džiugins vilniečius kaip ir prieš porą šimtmečių, kai ten kūrėsi didikai, vietovei davę Belmonto vardą. Išvertus iš lotynų kalbos, „bellus mons“ reiškia „gražus kalnas“.